Masz problem z bukmacherem i nie wiesz, jak go rozwiązać? Jakie są najczęstsze pomyłki ze strony podmiotów hazardowych? Sprawdź, jak wygląda spór z bukmacherem i co powinien zrobić gracz, który chce dochodzić swoich praw. Dowiedz się także, gdzie są najszybciej rozstrzygane reklamacje zakładów.
Problem z bukmacherem - jak go uniknąć?
Zamierzasz niedługo założyć konto bukmacherskie? Najlepiej byłoby potem skupić się przede wszystkim na analizowaniu wydarzeń i wygrywaniu pieniędzy. Chcesz, aby błędy bukmacherów były jak najrzadsze? Fakt - mogą one rozpraszać i odciągać uwagę od tego, co jest najważniejsze.
Niestety, takich sytuacji nie da się uniknąć w 100%. W końcu w firmach hazardowych też pracują ludzie. Nikt nie jest zaś nieomylny!
Pamiętaj jednak o kilku kwestiach, aby ewentualne problemy z bukmacherami były sporadyczne. Uważam, że kluczowy jest wybór odpowiedniego podmiotu. Co warto sprawdzić przed rejestracją?
Legalność
Wybieraj tylko takich bukmacherów, którzy działają zgodnie z prawem. Gdzie możesz to sprawdzić? Przygotowaliśmy artykuł, w którym znajdziesz listę legalnych bukmacherów w Polsce.
Jeżeli wybierzesz buka działającego zgodnie z prawem, to będziesz miał większe pole do manewru, jeśli chodzi o rozwiązywanie ewentualnych sporów (np. możesz skorzystać z drogi sądowej).
Doświadczenie
Sprawdź staż na rynku. Uważam, że im większe doświadczenie, tym lepiej.
Np. zupełnie nowe podmioty to wielka niewiadoma - trudno dokładnie powiedzieć, jak będą one podchodzić do rozstrzygania ewentualnych reklamacji itd.
Opinie
Chcesz uniknąć takiej sytuacji, jak spór z bukmacherem? W takim razie zawczasu sprawdź opinie na temat podmiotów, które Cię najbardziej interesują. W naszym serwisie mamy stronę, gdzie znajdziesz recenzje wszystkich bukmacherów.
Na co szczególnie zwracać uwagę?
- liczba negatywnych opinii
- powtarzające się recenzje (jeśli np. wielu graczy pisze, że miało kłopoty z wypłatą, to niestety są spore szanse, że Ty również będziesz je miał)
- sposób i czas rozstrzygania sporów (sprawdź, jak bukmacherzy podchodzą do składanych reklamacji, ile to wszystko zajmuje itp.)
Aktualny ranking bukmacherów
Wybieraj buki, które zostały dokładnie sprawdzone przez ekspertów i zajmują czołowe miejsca w takiej klasyfikacji. Sprawdź nasz aktualny ranking bukmacherów.
Dzięki temu jest o wiele mniejsze ryzyko, że będziesz miał jakieś kłopoty z tymi firmami. A jeśli takie się pojawią, to możesz liczyć na uczciwe podejście do całej sprawy.
Otrzymywane nagrody i wyróżnienia
Zweryfikuj, jakie podmioty zdobywają rozmaite laury na różnych branżowych wydarzeniach. Przykładem takiego eventu są Nagrody Bukmacherskie organizowane przez zaprzyjaźniony serwis Legalni Bukmacherzy.
Jeśli np. dany buk regularnie robi klientom problemy z wypłatami, to nie może oczywiście liczyć na żadne nagrody.
Regulaminy bukmacherów - dlaczego warto je czytać?
Uważam, że każda osoba - która chce założyć konto - powinna zapoznać się z taką lekturą (a przynajmniej z najważniejszymi punktami). Dzięki temu dowiesz się, jakie masz prawa i jak bukmacherzy podchodzą do rozwiązywania rozmaitych sytuacji.
Np. jedną z promocji powitalnych w GoBet jest „Zakład bez ryzyka do 500 PLN”. W regulaminie można przeczytać, że bukmacher ma m.in. prawo do wykluczenia klienta z uczestnictwa (w tej promocji), anulowania bonusu, a nawet... cofnięcia kwot z kuponów rozliczonych już jako wygrane!
Stanie się tak, jeśli np. Ty i Twój brat (mieszkający pod jednym adresem) skorzystacie z bonusu. W regulaminie jest jasno napisane, że na jedno gospodarstwo domowe przypada jeden bonus! Warto zatem zapoznać się z zasadami, aby potem uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
W regulaminach jest też poruszana kwestia związana z weryfikacją konta. To konieczność, aby można było wypłacić pieniądze.
Zapoznaj się z tym, na jakiej podstawie są rozliczane wydarzenia. Np. w regulaminie STS jest zaznaczone, że w przypadku rozbieżności zakłady są rozstrzygane na bazie informacji dostarczanych przez dostawcę usługi „Zakładów na Żywo”. Chyba że pojawi się konkretny dowód, że są one błędne.
W dalszej kolejności STS bierze pod uwagę nagranie video (danego wydarzenia) i wyniki opublikowane przez niezależne agencje oraz portale. Uważam, że to sprawiedliwe podejście. Ogólnie ten bukmacher ma rozsądne i przejrzyste zasady rozliczania zakładów i wpływa to też na pozytywne opinie o STS.
Lubisz grać zakłady 12 w tenisie? Z doświadczenia wiem, że bardzo problematyczne są krecze. W regulaminach buków jest jednak dokładnie wyjaśnione, jak są rozliczane takie kupony, mamy też specjalny artykuł o tym, jak bukmacherzy rozliczają krecze.
Załóżmy, że zagrałeś na „1” (na cały mecz). Twój zawodnik prowadził 6:2, 6:1, 4:0 i nastąpił krecz. Niestety, taki zakład - zgodnie z poniższym regulaminem forBET - zostanie anulowany.
Co jeszcze powinien opisać każdy bukmacher? Reklamacja to kolejny dział, na który warto zwrócić swoją uwagę. Dzięki temu m.in. dowiesz się, jak zgłosić protest (co powinien zawierać), kiedy można to zrobić i w jakim terminie zostanie rozpatrzona reklamacja.
Poniżej zamieszczam screen obrazujący, jak to w skrócie wygląda w Superbet.
Jakie są najczęstsze błędy bukmacherów?
Profesjonalne podmioty mylą się dość rzadko, ale nawet najlepsi od czasu do czasu zaliczają wpadki. Uważam, że najczęstsze błędy popełniane przez buki to:
- źle oszacowane kursy
- błędnie wystawione kursy
- błędne rozliczenie zakładów
- umieszczenie w ofercie zdarzeń, które już się zakończyły
Źle oszacowane kursy
Kiedy mamy do czynienia ze źle oszacowanymi kursami? Załóżmy, że chcesz wytypować spotkanie Novak Djoković - Carlos Alcaraz. Praktycznie wszystkie podmioty uważają, że Serb i Hiszpan mają po 50% szans na zwycięstwo, a kursy wynoszą np. 1,90-1,90. Tylko jedna firma wystawiła następujące notowania: 1,50-2,50. Najprawdopodobniej te kursy zostały źle oszacowane i niedługo zostaną skorygowane. Więcej na temat działania kursów bukmacherskich przeczytasz w osobnym artykule.
Błędnie wystawione kursy
Czasami problem dotyczy nieprawidłowego wprowadzenia danych do systemu. Na moment wrócę do spotkania Novak Djoković - Carlos Alcaraz. Przypuśćmy, że 9 na 10 podmiotów wystawiło kursy 1,50-2,50. A ostatni buk 2,50-1,50. W tym przypadku została po prostu pomylona kolejność.
Co zrobić, kiedy zauważysz takie kursy? Wiesz, że są one wystawione na odwrót? Osobiście uważam, że nie ma sensu ich obstawiać. Buki dość szybko poprawiają swoje błędy. A takie zakłady są po prostu rozliczane po kursie 1,00 (jako zwroty).
Błędne rozliczenie zakładów
Zagrałeś zakład? Sprawdziłeś wynik u Twojego bukmachera i okazało się, że przegrałeś? Pamiętaj, aby zawsze weryfikować rezultaty w kilku różnych miejscach. Bukmacher także może się pomylić!
Jeśli jesteś na tej pomyłce stratny (kupon jest rozliczony jako przegrany, a powinno być na odwrót), to zgłoś to bukmacherowi.
A może źle obstawiłeś, lecz w wyniku pomyłki buka zarobiłeś pieniądze? Uważam, że też powinno się to zgłosić. Tak dla świętego spokoju. Pamiętaj, że najprawdopodobniej ten błąd i tak zostanie zauważony, a kupon rozliczony poprawnie.
Jest to szczególnie kłopotliwe, jeśli gracz wcześniej zdecyduje się na wypłatę. Bukmacher może zwrócić się do niego o zwrot pieniędzy, które mu się nie należą. Taki punkt znajduje się np. w regulaminie STS.
Umieszczone w ofercie zdarzenia, które już się zakończyły
Zauważyłeś wystawione kursy na spotkanie, które już się odbyło? Chcesz być sprytniejszy od bukmachera i zagrać „pewniaka”? Po raz kolejny uważam, że to tylko strata czasu. Buk prędzej czy później zauważy swoje niedopatrzenie i anuluje taki kupon.
Spory z bukmacherem - jakie są najczęstsze przyczyny?
Przeanalizowałem rozmaite fora i serwisy bukmacherskie. Doszedłem do wniosku, że gracze najczęściej zgłaszają pretensje w związku z:
- nieprzyznaniem bonusu powitalnego/anulowaniem bonusu,
- odrzucaniem kuponów,
- przeciągającym się procesem weryfikacji dokumentów (w konsekwencji brakiem wypłaty),
- limitami stawek,
- zablokowaniem konta gracza.
Nieprzyznanie bonusu powitalnego lub anulowanie bonusu
Nie brakuje graczy, którzy czują się pokrzywdzeni, ponieważ nie otrzymali bonusu na start albo został im on odebrany. Każda taka promocja ma swój osobny regulamin i dokładnie określone zasady. Polecam zatem przed skorzystaniem z promocji zajrzeć do materiału o bonusach powitalnych bukmacherów, gdzie wyjaśniamy dokładnie ich działanie.
Najczęściej problem z bonusem wynika wtedy, kiedy buk uzna, że np. gracz ma 2 lub więcej kont.
Odrzucanie kuponów
Znalazłeś w ofercie prawdziwą „perełkę”? Chciałeś ją zagrać, lecz kupon nie został przyjęty? Niestety, czasami tak się dzieje. A bukmacherzy mają prawo (zgodnie z regulaminem) odmówić przyjęcia zakładu, jeśli uznają to za słuszne.
Dlatego uważam, że warto mieć konto w kilku firmach bukmacherskich, aby w razie czego zagrać interesujące wydarzenie gdzieś indziej.
Przeciągający się proces weryfikacji
Za co jeszcze często „obrywa” bukmacher? Problem z weryfikacją jest wielokrotnie zgłaszany. Np. na rozmaitych forach. Gracze przede wszystkim skarżą się na:
- długi proces weryfikacji,
- konieczność przesyłania dodatkowych dokumentów, które są wymagane przez buka.
To skutkuje brakiem wypłaty np. na koncie bankowym.
Taki problem u bukmacherów wynika zwykle z podejrzeń, że gracz, który już ma konto, chce otworzyć kolejne u tego samego buka.
Limity stawek
Jeśli będzie Ci szło… za dobrze, to musisz się z tym liczyć. Niestety, niektóre podmioty limitują stawki. Przez to nie można zagrać kuponu za tyle, za ile się chce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat przeczytaj o limitach u bukmacherów.
Gracz stoi w takiej sytuacji na straconej pozycji, bo to buk decyduje o tym, czy przyjmie zakład. A jeśli tak, to jaka stawka zostanie finalnie zaakceptowana.
Zablokowane konto gracza
Zauważyłem, że typerzy często mają o to pretensje. Zablokowanie konta to skrajne działanie ze strony bukmachera, które w większości przypadków jest jednak uzasadnione.
Najczęściej przyczynami są poważne naruszenia (np. multikonto, fałszowanie dokumentów, podejrzenie o „pranie brudnych pieniędzy” itp.).
Jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane niesłusznie, to walcz o swoje prawa!
Jak rozstrzygnąć spór z bukmacherem?
W jaki sposób rozwiązywać takie kłopoty? Np. masz konto w Superbet? Problem z wypłatą nie daje Ci spać po nocach? A może nie chcesz pogodzić się z tym, że bukmacher nie zamierza Ci przyznać bonusu na start?
Co według mnie trzeba zrobić? Przede wszystkim zastanów się, kto jest rzeczywiście winny…
Jeśli czujesz się pokrzywdzony, to:
- skontaktuj się z Obsługą Klienta
- napisz reklamację
- ewentualnie pomyśl o skierowaniu sprawy do Sądu
Uważam, że trzeźwa ocena sytuacji jest kluczowa! Dzięki niej możesz zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze (jeśli np. zdecydujesz się na prawnika, a będziesz mieć małe szanse na wygranie z bukmacherem).
Przeanalizuj zatem, po czyjej stronie leży rzeczywiście wina. Jeśli np. zagrałeś zakład (chociaż wiedziałeś, że kursy są błędnie wystawione), a potem kupon został anulowany, to nie ma sensu się od tego odwoływać.
Wielu graczy niestety próbuje oszukiwać i zakłada multikonta (aby np. zainkasować 2 bonusy na start). Składanie potem zażalenia na to, że np. konto zostało zablokowane mija się z celem.
Kiedy należy zaś walczyć o swoje prawa? Jeśli wiesz, że nie masz sobie nic do zarzucenia, a regulamin stoi po Twojej stronie (dlatego musisz go dobrze znać).
Przypuśćmy, że masz tylko jedno konto u bukmachera. A ten zarzuca Ci multikonto. Przez to np. nie ma zamiaru przyznać Ci bonusu powitalnego. W takiej sytuacji powinna być złożona stosowna reklamacja.
Czasami bukmacherzy się mylą, ale potem potrafią przyznać się do błędu, co pokazuje poniższy screen.
Jeśli nie zgadzasz się z decyzją buka, to pierwszym krokiem powinien być kontakt z Obsługą Klienta.
Przypuśćmy, że nie możesz wypłacić pieniędzy. Masz konto np. w Superbet? Problem z wypłatą może być pochodną rozmaitych kwestii. Warto dowiedzieć się, o co dokładnie chodzi.
Jakie zastrzeżenia może mieć do Ciebie bukmacher? Problem z weryfikacją to częsta przyczyna wstrzymywania wypłat. Gracz powinien zatem dowiedzieć się, co trzeba zrobić, aby potwierdzić swoją tożsamość.
Przesłałeś już dokumenty i dlatego czujesz się pokrzywdzony? Być może nie były one wystarczająco dobrej jakości. Wyślij je jeszcze raz - zadbaj o to, aby żadne dane nie były zamazane itd.
Niekiedy konieczne są jeszcze inne dokumenty. Dowiedz się, o co dokładnie chodzi, aby jak najszybciej rozwiązać kłopot.
Uważam, że zawsze należy odpisywać w sposób kulturalny. Nawet jeśli jesteś wkurzony, to nie daj się ponieść emocjom. Np. obrażanie pracownika Obsługi Klienta nic Ci nie pomoże, a jedynie wydłuży cały proces.
Pamiętaj o archiwizowaniu całej korespondencji. Może Ci się ona przydać np. pod kątem składania reklamacji i w Sądzie.
Czasami jednak sprawa jest bardziej skomplikowana, a Obsługa Klienta nie do końca może pomóc. Masz na 100% tylko jedno konto, a bukmacher to kwestionuje? A może zagrałeś zakład na niszową ligę piłkarską? Buk uważa, że przegrałeś? Ty zaś sprawdziłeś wynik w kilku innych miejscach i czujesz się oszukany?
Co wymaga w takiej sytuacji bukmacher? Reklamacja - w tego typu przypadkach - jest konieczna.
Kontaktując się z Obsługą Klienta dowiedz się:
- co powinno być zawarte w reklamacji,
- do kiedy można ją złożyć,
- kiedy zostanie ona rozpatrzona.
Co powinna zawierać reklamacja? Przede wszystkim dowody! Załóżmy, że buk opiera się na jednym źródle, a Ty na kilku innych. Stąd wynikają rozbieżności, co do rezultatu zagranego przez Ciebie meczu.
Jeśli tylko napiszesz, że kupon jest rozliczony nieprawidłowo, to buk najprawdopodobniej Ci odpisze, że według niego jest ok itd. Dlatego koniecznie przedstaw dowody (np. screeny z oficjalnych źródeł, linki do stron internetowych, video z konkretnego meczu - koniecznie z datą).
Co jeszcze powinna zawierać reklamacja? To zależy od konkretnego buka, ale przeważnie wymagane są takie informacje, jak:
- imię i nazwisko,
- data i miejsce zdarzenia,
- numer kuponu.
Zastanawiasz się, jak długo trwa rozstrzyganie takich sporów? Masz np. konto w Betfan? Reklamacje w tym bukmacherze można składać w terminie 14 dni od daty ogłoszenia oficjalnego wyniku (ostatniego zdarzenia z kuponu). Są one zaś rozpatrywane w ciągu 21 dni od daty wpłynięcia zażalenia na adres e-mailowy.
Jak to wygląda w przypadku innych bukmacherów?
Bukmacher | Czas na zgłoszenie reklamacji (dni) | Czas na rozpatrzenie reklamacji (dni) |
STS | 30 | 28 |
Fortuna | 30 | 14 |
Superbet | 30 | 14 |
forBET | 60 | 21 |
GoBet | 14 | 30 |
TOTALbet | 30 | 30 |
Betcris | 14 | 21 |
LV BET | 30 | 21 |
Fuksiarz | 14 | 21 |
Masz konto w STS? Problem dotyczy bonusu? Udało mi się uzyskać informację, że w przypadku takich promocji klient ma 14 dni na złożenie reklamacji od dnia, w którym powinien otrzymać bonus. Jak jest czas rozpatrzenia? STS ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi (od momentu wpłynięcia reklamacji).
Szczegółowe warunki reklamacji znajdziesz w regulaminach firm bukmacherskich. Możesz również o nie zapytać np. na czacie live.
Jeśli czujesz, że bukmacher może nie grać „czysto”, to przed złożeniem reklamacji zrób screeny z regulaminu (ogólnego i/albo dotyczącego bonusu), które będą potwierdzać Twoją wersję wydarzeń. Na wypadek gdyby bukmacher np. za 2 tygodnie zmienił regulamin (co mogłoby wpłynąć na wynik Waszego sporu).
Gdzie najkrócej można składać zażalenia? Z mojej analizy wyszło, że chodzi o: GoBet, Betcris, Fuksiarz i Betfan. Reklamacje w tych bukmacherach muszą być złożone w terminie do 14 dni.
Najlepiej w tym porównaniu wyszedł forBET. Ten bukmacher daje aż 60 dni na złożenie reklamacji. Muszę też przyznać, że bukmacher ten ma dobrą ofertę zakładów i o czym możesz przeczytać w recenzji forBET.
Jakie podmioty najszybciej rozstrzygają takie spory? Są to Fortuna i Superbet (do 14 dni). Najdłużej muszą czekać klienci GoBet i TOTALbet (nawet 30 dni).
Co należy zrobić w oczekiwaniu na rozpatrzenie reklamacji? Uważam, że warto wstrzymać się od dalszej gry. Poczekaj na odpowiedź. Jeśli uważasz, że niczego złego nie zrobiłeś, a buk i tak „robi Ci pod górkę”, to być może najwyższy czas na wybór innego podmiotu hazardowego.
Problem z bukmacherem - czy warto iść do sądu?
Uważam, że musisz najpierw przeanalizować kilka kwestii, co pozwoli Ci uzyskać odpowiedź na to pytanie.
Przede wszystkim zastanów się, czy opłaca Ci się wchodzić na drogę sądową. Kluczowa jest tutaj wartość sporu. Jeżeli chodzi np. tylko o kilkaset PLN, to zazwyczaj gracze odpuszczają. W przypadku większych sum (np. kilkanaście tysięcy PLN) są już bardziej skłonni walczyć o swoje prawa. Zwłaszcza, że najwyższe wygrane u bukmacherów sięgają kilkuset tysięcy złotych.
Jak się do tego zabrać? Głównym zadaniem gracza jest skompletowanie dowodów. Im ich więcej, tym lepiej. Należy też znaleźć dobrego prawnika. Jeśli chcesz skutecznie walczyć z bukmacherem, to wybierz eksperta, który ma doświadczenie w takich sprawach.
Co dzieje się dalej? Można tutaj wyodrębnić etap przedsądowy i sądowy. W pierwszej fazie prawnik przygotowuje wezwanie do zapłaty. Jeżeli strony się nie dogadają, to o wszystkim zadecyduje Sąd. Niestety, to generuje kolejne koszty.
Gracz może wygrać z bukmacherem i uzyskać kwotę, o jaką wnioskował. W najgorszym scenariusz to podmiot hazardowy jest górą. A Ty musisz liczyć się z wieloma stratami...
Jakie są koszty? Najpierw posłużę się przykładem gracza, który wstąpił na drogę sądową i wygrał z bukiem.
Użytkownik „kamilkilku” (zaraz dokładnie opiszę jego sprawę) zapłacił prawnikowi 1700 PLN. Dodatkowo uiścił opłatę sądową (400 PLN) i skarbową (17 PLN). 417 PLN zostało zwrócone, ponieważ Pan Kamil wygrał. Gdyby zaś przegrał, to nie mógłby na to liczyć. Czyli w sumie zainwestował 2117 PLN.
Pamiętaj, że każdy przypadek jest jednak wyceniany indywidualnie. Koszty zależą m.in. od:
- danego prawnika,
- stopnia skomplikowania sprawy,
- liczby rozpraw.
Na stronie internetowej prawnika, który m.in. zajmuje się sporami z bukmacherem, znalazłem informację, że jego stawka za godzinę pracy to 300 PLN.
Trzeba zatem zastanowić się nad wszystkimi kosztami i realnie ocenić, czy są szanse na pokonanie bukmachera.
A przecież pieniądze to nie wszystko! Spory sądowe kosztują dużo czasu (wszystko może ciągnąć się latami) i zdrowia.
Przykład Pana Kamila pokazuje, że czasami warto walczyć o swoje prawa. Czego dotyczył spór?
Użytkownik zagrał 6 zakładów (każdy za 500 PLN po kursie 3,50), że Polska awansuje na MŚ Katar 2022. Do wygrania było 9240 PLN.
Polska awansowała, ale Betters nie wypłacił wygranych (rozliczył kupony jako zwroty). Dlaczego?
Betters stwierdził, że zakłady są nieważne, bo Polska (po wykluczenie Rosji) automatycznie awansowała do finału baraży i rozegrała 1 mecz, a nie 2.
Pan Kamil słusznie argumentował, że:
- zagrał „awans Polski na MŚ”, a nie mecz z Rosją,
- nie było wzmianki, że Polska musi rozegrać 2 mecze, aby zakłady były ważne,
- zakłady zostały postawione przed informacją o awansie Polski do finału baraży, dlatego kurs 3,50 był adekwatny do ówczesnej sytuacji
- zawarł podobne zakłady w Totolotku oraz Betcris i tam wygrał.
Poszkodowany skierował sprawę do Sądu (kontaktował się też z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale bez rezultatu).
Panu Kamil wygrał! Sąd nakazał wypłacić całą zaległą kwotę (dodatkowo odsetki i zwrot kosztów procesu).
Bukmacher złożył apelację, ale Sąd drugiej instancji wydał ten sam wyrok. Finalnie Betters uregulował wszystkie należności. Cała sprawa ciągnęła się przez około rok!
Błędy bukmacherów - FAQ
-
Zwracaj uwagę na legalność, doświadczenie, opinie, otrzymywane nagrody i wyróżnienia. Polecam skorzystać z naszego Rankingu Bukmacherów, w którym znajdziesz najlepsze podmioty.
-
Tak. Dzięki nim dowiesz się wielu informacji, które pomogą Ci uniknąć późniejszych sporów (np. jeden adres IP=jeden bonus).
-
Chodzi m.in. o błędnie wystawiane kursy, omyłkowe rozliczenia zakładów i umieszczanie w ofercie wydarzeń, które już się odbyły.
-
Jeśli masz jakiś problem związany z bukmacherem, w pierwszej kolejności skontaktuj się z obsługą klienta danego bukmachera przez czat lub formularz kontaktowy.
-
Spory są związane m.in. z bonusami powitalnymi, weryfikacją dokumentów, wypłatami i blokowaniem kont.
-
Sprawdź, czy na 100% masz rację. A potem skontaktuj się z Obsługą Klienta, napisz reklamację lub skieruj sprawę do Sądu. Inną metodą rozstrzygania sporów z bukmacherami jest pozew zbiorowy (na taki krok musi zdecydować się minimum 10 osób, konieczne jest też ujednolicenie roszczeń).