Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Bukmacher BetClic legalny czy nie?

Prezentujemy powody dla których zakłady bukmacherskie BetClic nie są aktualnie legalne w Polsce (kwiecień 2018).

Bukmacher BetClic jest naprawdę uznaną firmą w Europie. Ta mająca francuskie korzenie firma bukmacherska była m.in. koszulkowym sponsorem Juventusu Turyn, Olympicu Lyon czy Marsylia. Na naszym polskim podwórku blisko współpracowała na niwie sponsoringowej z Lechem Poznań,  reklama BetClic widniała na koszulkach popularnego „Kolejorza”. Fani siatkówki mogli spostrzec, że swego czasu Trentino Volley, a więc jeden z najlepszych włoskich klubów siatkarskich nazywał się BetClic Trentino Volley. Logo BetClic można było dostrzec także podczas wyścigów Grand Prix F1 w Monaco czy Afrykańskiego Nations Cup. Twarzą firmy BetClic był nawet uznany i ceniony dziennikarz sportowy Polsatu Mateusz Borek. Co zatem poszło nie tak?

To tak naprawdę proste, w zeszłym roku znowelizowana została, czyli po prostu zmieniła się ustawa hazardowa w Polsce, reguluje ona między innymi rynek zakładów bukmacherskich. Legalne są jedynie podmioty posiadające lokalną, polską licencję wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Zakłady bukmacherskie BetClic są absolutnie legalne we Francji, gdzie posiadają wysoki udział w rynku, posiadają także licencję portugalską, niestety w Polsce firm jest nielegalna. Dowód?

Bukmacher BetClic legalny czy nie? Bukmacher BetClic legalny czy nie? Bukmacher BetClic legalny czy nie? Bukmacher BetClic legalny czy nie?

 

 

Aż 4 podstrony, swoją drogą to chyba swoisty rekord niechlubnego rejestru nielegalnych stron hazardowych są dedykowane do bukmachera BetClic. Kierownictwo firmy BetClic próbuje obejść polskie regulacje i zmienia adresy pod którymi działa strona bukmachera. Przenoszono domeny na strony z końcówka .bet, .eu, .website, .global, .football. To trochę smutne, że tak uznana przecież firma nie jest w stanie odpuścić polskiego rynku i podejmuje próby nielegalnych działań na rodzimym rynku. Pierwsze w rejestrze nielegalnych stron hazardowych prowadzonym przez polskie ministerstwo pochodzą z czerwca 2017 rynku, jest to bezpośrednie następstwo zmiany ustawy hazardowej z wiosny 2017 roku. Ostatnie wpisy pochodzą z końcówki lutego 2018 roku.

Czy BetClic Polska będzie kiedyś legalnym bukmacherem w naszym kraju?

Istnieje mądra maksyma, która brzmi „nigdy nie mów nigdy”, ale naprawdę trudno sobie wyobrazić sobie sytuację w której BetClic otrzymuje licencję na urządzanie zakładów bukmacherskich w Polsce. Według nieoficjalnych informacji BetClic złożył stosowne dokumenty i formalnie ubiega się o polską licencję dla domeny betclic.pl, ale naprawdę trudno sobie wyobrazić sytuację w której ustawodawca przyznaje licencję firmie, która zmienia domeny i omija polską regulację prawną. Jeszcze raz wypada wyrazić ubolewanie, że tak uznana swego czasu firma, której ambasadorem był m.in. Mateusz Borek, główny sponsor Lecha Poznań łamie polskie regulacje prawne.

Wiosną 2018 roku w oparciu o aktualnie obowiązujące regulacje prawne w Polsce nie ma najmniejszych wątpliwości iż bukmacher BetClic nie jest legalny w naszym kraju.

Bukmacher BetClic legalny czy nie?
Oceń artykuł

Udostępnij