Ekstraklasa, Korona Kielce – Jagiellonia

korona kielce 570x285 Ekstraklasa, Korona Kielce   Jagiellonia
FOTO MATEUSZ TRZUSKOWSKI/CYFRASPORT
koronakielce Ekstraklasa, Korona Kielce   Jagielloniavs Ekstraklasa, Korona Kielce   Jagielloniajagiellonia Ekstraklasa, Korona Kielce   Jagiellonia

W niedzielę Korona Kielce podejmie na własnym boisku Jagiellonię Białystok. Po rozegraniu czterech kolejek ekipa z woj. świętokrzyskiego plasowała się na 8. miejscu, mając na koncie 5 pkt. Wyżej jest zespół z Podlasia, który z 9 pkt zajmował trzecią pozycję. Jednak po kolejnych trzech zwycięstwach, w ostatnim występie wicemistrzowie Polski zawiedli swoich kibiców, przegrywając na własnym terenie 1:3 z Sandecją Nowy Sącz.

Starcie z drużyną, która w sezonie 2016/2017 była jedną z rewelacji, finiszując na 5. miejscu, powinno dać odpowiedź na pytanie, czy to była tylko jednorazowa wpadka podopiecznych Ireneusza Mamrota, czy też dłuższa tendencja. Natomiast gracze Gino Lettieriego będą chcieli podtrzymać niezłą passę – w poniedziałek zremisowali 0:0 w Gdyni z Arką, a w ostatnim domowym meczu pokonali Cracovię 4:2. W poprzednim sezonie górą w bezpośrednich potyczkach byli białostoczanie, którzy jesienią wygrali na wyjeździe 2:1, a wiosną u siebie 4:1. W grupie mistrzowskiej w Kielcach padł remis 1:1. Ciekawostką jest, że w każdym z tych spotkań jako pierwsza bramki zdobywała Korona.

Zarejestruj się w forBet i odbierz bonus 600 zł

Udostępnij