Legalni Bukmacherzy

Ustawa hazardowa, a legalność bukmacherów internetowych

Zmiany ustanowione wraz z wprowadzeniem nowelizacji ustawy hazardowej wzbudzają wiele wątpliwości wśród internetowych graczy oraz samych bukmacherów. Dotyczy to nie tylko legalności funkcjonowania tego typu internetowych firm ( legalni bukmacherzy ), ale również samego obstawiania zakładów. W praktyce jednak zarówno polscy legalni bukmacherzy, jak i typerzy nie muszą się niczego obawiać, dopóki będą działać zgodnie z prawem.

Czy zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

Zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Zmodyfikowane zostały jedynie dotyczące ich regulacje prawne. W praktycznie każdym mieście znaleźć można punkty naziemne, natomiast w sieci działalność prowadzi coraz liczniejsze grono bukmacherów posiadających odpowiednią licencję. Celem wprowadzenia nowelizacji nie jest zmiana tej sytuacji. Ustawa hazardowa pozwoliła na skoncentrowanie oferty na polskich przedsiębiorcach oraz usunięcie udziałów firm niepłacących podatków oraz prowadzących swoje zakłady nielegalnie. Legalny bukmacher internetowy to taki, który który uzyskał od Ministerstwa Finansów pozwolenie na prowadzenie działalności bukmacherskiej w Polsce. Wiele firm zagranicznych obchodziło do tej pory polskie prawo, jednak wraz z wprowadzeniem nowelizacji oficjalnie przestało być możliwe korzystanie z nielegalnych stron bukmacherskich.

Jakie wymagania musi spełnić legalny bukmacher?

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów wyszczególnione zostały wszystkie zasady dotyczące uzyskiwania licencji na prowadzenie legalnej działalności bukmacherskiej w Polsce. Warunkiem podstawowym jest rejestracja działalności gospodarczej, z siedzibą firmy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Domena strony musi posiadać polskie rozszerzenie adresu zamiast zagranicznego. Ponadto w jej treści powinny znajdować się informacje chroniące graczy, dotyczące ryzyka uzależnienia od hazardu. Wymagana jest także weryfikacja wszystkich kont zakładanych przez użytkowników pod kątem ich pełnoletniości oraz zapewnienie wglądu do uzyskiwanych przez nich dochodów Urzędowi Skarbowemu. Legalny Bukmacher ma również obowiązek opłacać podatki. Od każdego zwieranego przez gracza zakładu pobierane jest 12% kwoty, a przy wygranych powyżej 2280 złotych dodatkowo odprowadzeniu ulega kolejne 10%.

Legalni bukmacherzy a ustawa hazardowa

Legalni Bukmacherzy

Od momentu wprowadzenia nowelizacji ustawy hazardowej, obstawianie zakładów bukmacherskich dozwolone jest wyłącznie u bukmacherów legalnych. Korzystanie z zagranicznych, nieposiadających pozwolenia na prowadzenie działalności w Polsce stron jest uznawane za przestępstwo skarbowe, ponieważ w takiej sytuacji nie jest możliwe dobrowolne odprowadzenie podatku. Grzywna za grę u zagranicznego bukmachera wynosi 120 dziennych stawek, co w zależności od dochodów może być równe nawet kilkudziesięciu tysiącom złotych. W takich firmach obstawiać można legalnie jedynie poza granicami Polski. Na wypadek kontroli niezbędne jest także odpowiednie udokumentowanie poszczególnych operacji, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości dysponować dowodem poświadczającym o braku popełnienia przestępstwa.

Rozpiska – legalni bukmacherzy

Wprowadzenie nowelizacji ustawy hazardowej spowodowało, że nielegalnie funkcjonujące w Polsce serwisy są na bieżąco zabezpieczane przed bezpośrednim dostępem z kraju. Graczom pozostaje na szczęście wybieranie pośród tych bukmacherów, którzy zapewnią im wysoki poziom bezpieczeństwa. Informacje poświadczające zgodę Ministerstwa Finansów oraz spełnienie wymaganych w Polsce warunków licencyjnych są zamieszczane bezpośrednio na stronach legalnych polskich firm bukmacherskich. Ich kompletną listę znaleźć można na stronie Ministerstwa, a także różnego rodzaju serwisach tematycznych. Jednym z nich jest nasz serwis, który zawiera rozbudowane opisy bukmacherów oraz na bieżąco aktualizowany ranking. Na stronie można również sprawdzić aktualne typy oraz stale uzupełniane wyniki zakładów. Zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani typerzy mogą też zainteresować się eksperckimi poradami.

5 (99.81%) 103 votes

Udostępnij