Hazard może uzależniać. Fortuna, Lvbet, Forbet, Totolotek i Milenium to legalni bukmacherzy. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi

Jak szybko i na 100% rozpoznać, że to legalny bukmacher w Polsce?

Opiszemy rzeczowo i na temat jak rozpoznać, że dani bukmacherzy to legalni bukmacherzy w Polsce

Mimo iż od zeszłorocznej nowelizacji ustawy hazardowej minęło już kilka miesięcy to nadal wielu polskich graczy ma wątpliwości, który bukmacher jest legalny. Można to sprawdzić w naprawdę bardzo prosty sposób. Legalni bukmacherzy w Polsce mają adres domeny internetowej skonstruowany w następujący sposób: LVbet.pl, iForbet.pl, Totolotek.pl. Jak łatwo spostrzec strony tych firm bukmacherskich charakteryzują się końcówką .pl czyli po prostu polską domeną. Polscy, legalni bukmacherzy zazwyczaj w widocznym miejscu umieszczają informację, że posiadają stosowną licencję wydaną przez polski, Ministerstwo Finansów.

Jak rozpoznać, że dany bukmacher jest nielegalny w Polsce?

Legalni bukmacherzy w Polsce to tacy, którzy posiadają licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Nielegalni to Ci, którzy jej nie posiadają. Ministerstwo Finansów uruchomiło specjalną stronę internetowa na której każdy zainteresowany może sprawdzić, czy dany bukmacher jest nielegalny w Polsce. To naprawdę proste, należy odwiedzić stronę hazard.mf.gov.pl i wpisać nazwę firmy bukmacherskiej, którą chcemy zweryfikować. Przykładowo załóżmy, że chcielibyśmy sprawdzić czy firma bukmacherska Bet-at-home jest legalna w Polsce. Wpisujemy zatem na rządowej stronie hazard.mf.gov.pl hasło „Bet-at-home”. Wyświetli nam się informacja, że „Bet-at-home.com” został wpisany do rejestru nielegalnych stron. To jasna informacja, że ta firma bukmacherska jest nielegalna w Polsce.

Jak szybko i na 100% rozpoznać, że to legalny bukmacher w Polsce?

Czy domena .com, .biz. czy też .eu świadczy o tym, że dany bukmacher jest nielegalny w Polsce?

Dokładnie tak, polski regulator zapisał w ustawie hazardowej, iż legalni bukmacherzy muszą mieć domenę najwyższego rzędu z rozszerzeniem .pl. Poniżej w oparciu o rejestr prowadzony przez polskie Ministerstwo Finansów wklejamy przykłady konstrukcji domen używanych przez nielegalnych w Polsce bukmacherów.

scandibet.com

betdsi.eu

betclic.bet

eu.betclic.football

malinacasino25.com

astekbet10.mobi

Jak widać wachlarz domen używanych przez nielegalnych bukmacherów jest dość szeroki, wszystkich ich charakteryzuje jednak, że domena najwyższego rzędu to nie jest domena .pl

Czy bukmacher Bet365 albo William Hill jest legalny? Nie ma tych stron w rejestrze, czy to znaczy, że Ci bukmacherzy są legalni w Polsce?

Po zmianie przepisów prawnych w Polsce bukmacherzy Bet365 oraz William Hill zdecydowali się zablokować dostęp do swoich stron użytkownikom z Polski. Przy próbie wejście z Polski na stronę Bet365 zostanie nam wyświetlony komunikat, iż w związku ze zmianą przepisów użytkownicy z Polski nie mogą mieć do nich dostępu. Ministerstwo Finansów nie upublicznia listy firm bukmacherskich, które złożyły wnioski licencyjne dlatego bardzo ciężko ze 100% pewnością stwierdzić czy powyższe firmy złożyły wnioski licencyjne czy też nie. Na ten moment (marzec 2018) Bet365 czy William Hill nie są nielegalne, ale nie są także legalne. Po prostu w momencie zmiany przepisów wycofały się z Polski i zablokowały Polakom dostęp do swoich stron.

Czy nielegalni w Polsce bukmacherzy to niewiarygodne firmy?

W wielu przypadkach tak, niemniej co nieco zaskakujące na liście nielegalnych firm bukmacherskich w Polsce możemy czasem znaleźć duże brandy, np. Unibet. Niestety szefostwo firmy Unibet zdecydowało się łamać polskie regulacje prawne. Szkoda, bo Unibet to były tytularny sponsor pierwszej ligi piłkarskiej w Polsce. Pozostaje żałować, iż decydenci Unibet zdecydowali się łamać przepisy hazardowe w Polsce. Podobnie ma się z firmą Bet-at-home.com to były główny sponsor m.in. Wisły Kraków czy konkursów skoków narciarskich w Zakopanem. Dziś Bet-at-home nie posiada polskiej licencji i jest po prostu nielegalny. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Po prostu Bet-at-home nie chce płacić podatków Polsce. Ponownie szkoda, że taka firma jak Bet-at-home zdecydowała się łamać polskie regulacje prawne.

Arti

Jak szybko i na 100% rozpoznać, że to legalny bukmacher w Polsce?
5 (100%) 3 votes

Udostępnij